Hakkımızda

AKEL TEKSTİL A.Ş.

1985 BERİ AŞK İLE

1985 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Emin Akça tarafından kurulan AKEL, 17 m2’lik bir ofiste tekstil alanında hizmet vermeye başladı. AKEL, etkin ve kararlı yürüyüşün ilk adımını 1995 yılında 1.000 m2’lik fabrika binasını inşa ederek atmıştır.

AKEL, 1998 yılında Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde 15.000 m2 kapalı alan üzerine tekstil fabrikasını inşa etti.

AKEL kuruluş tarihi, değer yaratmayı, gelişimin sürekliliğini, etkin ve açık bilgiyi kendine ilke edinmiştir.

Kalite ve müşteri odaklı gelişerek yetkinlik gücümüzü artırarak sektör haline gelmek en büyük hedefimizdir.

AKEL, sürekli gelişimi ve teknolojileri ile günümüzün ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve gelişimin sürekliliği için yapılan yatırımların bir maliyet olmadığını kabul etmiştir.

AKEL, markanın ve markanın temsil ettiği kalite anlayışının simgesi haline gelmiştir.

AKEL, 1998 yılında tekstil alanında yatırımlarını artırarak, düz boya üretimine pres ve baskıyı da eklemiştir. AKEL ürün çeşitliliği ile artık 1.500.000 metre baskı kapasitesi ile çalışmaktadır ve ayda 500.000 metre düz boyama, 500.000 metre dijital baskı. Bir çok baskılı ve katı boyalı ürünümüzün satışını yapmaktayız. Dünya çapında kumaş çeşitleri. Bunun yanında AKEL, bilinen birçok yerli ve yabancı eşarp – aksesuar firmasının fason imalatlarını yapmaktadır. Akel, birçok iç ve dış pazar kültüründe faaliyet göstermektedir. Bundan bir kazanç olarak; şirketin kurum kültürü, işgücünü vizyon ve değerlerle birleştirmede ve faaliyet standartlarını tanımlamada çok yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.